Co s větrem: Nový MC aktiv je venku

14.10.2021

Jednou z našich hlavních výzev současnosti je energetický obrat a s ním související rostoucí využívání obnovitelných energií. Důležitou roli v něm bude hrát a hraje větrná energie. Proto je hlavním tématem aktuálního vydání našeho MC aktiv větrná energie. Ale jako obvykle, náš MC aktiv také nabízí zajímavý mix zpráv o konkrétních projektech, o novinkách a inovacích, o inspiraci a také o interních informacích ze světa kolem a uvnitř MC.

 

HLAVNÍ FUNKCE: Energetická revoluce – větrná energie

Výkonné, efektivní, udržitelné – všechny atributy, které charakterizují výrobu elektřiny z větrné energie. Nadále pokračuje v našich nadějích na klimaticky neutrální výrobu energie. Související technologie prošla rychlým vývojem a větrné farmy jsou nyní ve více než 100 zemích po celém světě. Proto věnujeme náš HLAVNÍ ČLÁNEK větrné energii: poskytujeme aktualizaci stavu, představujeme naše produktové systémy pro konstrukci, ochranu a údržbu větrných věží a díváme se do budoucnosti. Náš odborník na energetiku Reinhard Martin také odpovídá na otázky v rozhovoru.

 

BIG PICTURE: Repasovaná lipská velodromová závodní dráha

V aktuálním čísle ukazujeme (téměř) kulatou věc v naší rubrice BIG PICTURE. Ukázalo se, že  dobrých 70let stará oválná betonová závodní dráha lipského velodromu s bohatou tradicí a památkově chráněným místem naléhavě potřebuje rekonstrukci. Pro sanační práce byly vybrány osvědčené systémy produktů MC pro opravy betonu a ochranu povrchu spolu s MC-Floor TopSpeed, špičkovým systémem pro rychlé nanášení podlah. Podrobnou zprávu o projektu renovace lipského velodromu jako vždy najdete na našich webových stránkách.

 

INOVACE A INSPIRACE od MC

V naší sekci INOVACE vás opět informujeme o některých nových produktech: Od nového ekologického čističe nástrojů a zařízení MC-Cleaner eco přes náš bezrozpouštědlový spárovací tmel Mycoflex 488 MS až po naši speciální reakční pryskyřici Konudur Flexfit se schválením od DIBt. Kromě toho upozorňujeme na náš MC show truck, který lze rezervovat na ukázky našich produktů.

V naší sekci INSPIRACE ukazujeme jedinečné řešení pro opravy silně zkorodovaných betonových konstrukcí. S naším patentovaným systémovým řešením MC-KKS/B, které jsme vyvinuli společně s firmou Grillo-Werke AG, je možné provádět do značné míry nedestruktivní opravy vícepodlažních parkovišť.

 

BEST PRACTICE: Projekty, projekty, projekty

V sekci BEST PRACTICE opět nabízíme několik zajímavých projektů, kde naše produktové systémy přispěly k úspěchu stavebních projektů. Od rehabilitace interceptoru v Drážďanech a čistírny odpadních vod ve Frankfurtu-Sindlingenu po stavbu vodní elektrárny v Srbsku, opravu zdiva klášterního komplexu v Maďarsku a výstavbu dálniční křižovatky Pokuase v Ghaně.

 

TRVALOST

V naší sekci TRVALOST jsme se také věnovali slibnému tématu: rozvoji stavebního průmyslu v rozvojových a rozvíjejících se zemích, jako je Ghana. Zde je důležité rozvíjet udržitelné strategie, aby bylo možné v nadcházejících desetiletích uspokojit vysokou poptávku po stavebních materiálech a umožnit ekologičtější stavbu.

 

Jako obvykle završujeme aktuální číslo interními tématy a informacemi o našich lidech.

 

Vzbudili jsme váš zájem?

Pak se podívejte na náš aktuální vydání:

>>Odkaz na vydání …

 

Chcete se přihlásit k odběru?

>>Pak klikněte zde …

 

Váš kontakt:

Ing. Tomáš Plicka, obchodní ředitel

Tel.: +420 602 102 747

tomas.plicka@mc-bachemie.cz
MC-Bauchemie s.r.o.

Skandinávská 990, CZ-267 53 Žebrák

www.mc-bauchemie.cz

MC aktiv 2/2021
MC aktiv 2/2021
© MC-Bauchemie 2021
abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123