Druhé číslo časopisu MC aktiv 2/22 právě vyšlo

03.12.2022

Ve druhém letošním čísle našeho magazínu MC aktiv se zaměříme na náš nový průmyslový podlahový systém MC-DUR PowerCoat, který odolává extrémnímu zatížení a je vhodný zejména pro pokládku podlah v potravinářském průmyslu. Naše nové číslo časopisu MC aktiv navíc nabízí mix zajímavých a inspirativních zpráv o inovacích, projektech a interních zprávách společnosti MC.

V MC aktiv 2/2022 se zaměřujeme na náš nový průmyslový podlahový systém MC-DUR PowerCoat a nabízíme také mnoho dalších zpráv.
V MC aktiv 2/2022 se zaměřujeme na náš nový průmyslový podlahový systém MC-DUR PowerCoat a nabízíme také mnoho dalších zpráv.
© MC-Bauchemie 2024

HLAVNÍ TÉMA: Průmyslová podlaha pro extrémní zatížení

Agresivní chemikálie, silné výkyvy teplot nebo namáhání těžkými zařízeními – průmyslové podlahy musí odolávat všem těmto namáháním, zejména v potravinářském průmyslu. Zde jsou vyžadována odolná, bezpečná, trvalá a hygienická řešení. Náš nový průmyslový podlahový systém MC-DUR PowerCoat přesně to nabízí, proto se tomuto systému věnujeme v hlavním tématu. Hlavní téma uzavírá rozhovor s Dr. Joachimem Käpplerem, naším technickým ředitelem divize nfrastructure, Industry & Building, který nám dává nahlédnout do procesu vývoje nového produktového systému.

BIG PICTURE: Sanace čistírny odpadních vod Rheinhausen

V rubrice BIG PICTURE se podíváme na čistírnu odpadních vod Duisburg-Rheinhausen v Německu, která je po 30 letech používání postupně opravována produkty MC. Podrobnou zprávu o projektu představeném v rubrice BIG PICTURE najdete jako vždy také na našem webu.

INIOVACE & INSPIRACE v MC

V naší rubrice INOVACE opět představujeme pár našich novinek: od nového 1-složkového tunelového nátěru MC-Color T21 přes novou řadu superplastifikátorů MC-PowerFlow Perma, které jsou založeny na nejnovější technologii PCE polymerů, až po nový bezrozpouštědlový separační prostředek na beton Ortolan Premium 766. Poskytujeme zde také informace o novém penetračním nátěru Colusal Speed ​​​​Primer pro všechny ocelové konstrukce v interiéru i exteriéru a také o nové verzi návrhového softwaru pro dimenzování Lasoft.

 

Tématem sekce INSPIRACE je průmyslový podlahový nátěr MC-DUR TopSpeed, který byl „neoprávněně“ použit v zábavním parku Fort Fun v Bestwigu v Sauerlandu na opravu a ochranu povrchu obřího ruského kola a kanálu jízdy na divoké vodě.

BEST PRACTICE: Projekty, projekty, projekty

V sekci BEST PRACTICE opět nabízíme velký výběr zajímavých projektů, ve kterých naše produkty významně přispěly k úspěchu opravných a stavebních opatření. Například kanalizace v São Paulu v Brazílii byla utěsněna pomocí našich injektážních technologií. Po ničivé bouři v červenci 2021 v západním Německu byly navíc v rámci rekonstrukčních prací rekordně rychle přestavěny a izolovány dva mosty; u nizozemského pobřeží poblíž Scheveningenu byl heliport výrobní plošiny chráněn naším vysoce výkonným nátěrem MC-DUR TopSpeed​​​​. Produkty MC byly ale také žádané pro stavbu mostů v Bosně a Hercegovině, v AMG Performance Center v Essenu, na Alexandra Road Bridge v Dublinu a na velkém staveništi „Am Tacheles“ v Berlíně.

TRVALOST

Abychom naplnili slibné téma udržitelnosti, přidali jsme na náš web stránku udržitelnosti, na které poskytujeme náhled na aktivity MC v oblasti udržitelnosti. Kromě toho se v sekci udržitelnosti zaměřujeme na náš příspěvek k ochraně životního prostředí a klimatu prostřednictvím recyklace.

 

Jako obvykle završujeme naše nové číslo časopisu interními tématy a představením našich stávajích a nových pracovníků.

 

Vzbudili jsem Váš zájem?

Pak se podívejte na naše aktuální vydání:

>> Zde klikněte pro aktuální PDF verzi našeho časopisu MC aktiv ... 

 

Chcete se přihlásit k odběru?

Pak klikněte zde

>> zde kliknout a přihlásit se.

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123