MC aktiv Jubilejní vydání právě vyšlo

25.08.2022

Aktuální číslo časopisu MC aktiv je o 60. nebo jinak řečeno diamantovém výročí MC-Bauchemie. 61. rok existence MC je rokem přechodu. Nahlédneme proto do současnosti, informujeme o novinkách, popovídáme si s vedením a vezmeme Vás na cestu historií MC-Bauchemie.

Výroční vydání MC aktiv vyšlo v květnu 2022 v Německu a česká verze vychází právě teď

HLAVNÍ TÉMA: 60 let MC-Bauchemie – Beton a Diamant

Dne 1. prosince 2021 měla společnost MC-Bauchemie Müller GmbH & Co. KG důvod k oslavě: Přesně před 60 lety, 1. prosince 1961, společnost založená Heinrichem W. Müllerem oficiálně zahájila svou podnikatelskou činnost. Oslava diamantového jubilea bohužel nemohla být oslavena kvůli omezením způsobeným pandemií koronaviru. Zaměřením našeho prvního vydání časopisu MC aktiv v roce 2022 je proto bohatá historie MC-Bauchemie – od malé společnosti s 25 zaměstnanci po globální společnost s více než 2 500 zaměstnanci. Vydejte se na cestu úspěšnou historií MC!

NEWS KOMPAKT: Předání štafety

Dr. Claus-M. Müller se k 1. lednu 2022 podle plánu stáhl z vedení společnosti MC-Bauchemie, a tím z přímé, operativní podnikatelské činnosti a předal štafetový kolík svému synovi Nicolausovi M. Müllerovi a Dr. Ekkehardu zur Mühlenovi.. Přečtěte si o tom více v časopisu MC aktiv nebo na našem webu: >> K novinkám …

BIG PICTURE: Moderní novostavba v Bottropu

Poté, co byla založena v roce 1961 v Essenu, má společnost MC-Bauchemie již více než 60 let své sídlo v průmyslové oblasti Am Kruppwald v Bottropu a od té doby se zde postupně rozrůstala jedna budova za druhou. V říjnu 2018 mohl být v hlavním sídle společnosti MC úspěšně dokončen velký projekt a tím dosažen další milník v historii společnosti MC. S novostavbou, se kterou přibylo více než 3000 m2 kancelářských a logistických ploch, a s celou řadou stavebních modernizací a rozšíření získávala společnost MC kus po kuse novou tvář a od té doby je optickou dominantou průmyslové zóny Am Kruppwald..

INOVACE: MC kráčí vpřed již více než 60 let

Odhodlání k inovacím a vždy o krok napřed před zavedeným standardem: Tato zásada je jak požadavek, tak hnací síla MC. Výzkum a vývoj nových produktů a systémů je hluboce ukotven v DNA společnosti již od jejího založení – a to je právě jeden z důvodů úspěchu MC. V naší dvoustránkové zprávě uvádíme příklady inovací MC za posledních 60 let.

BEST PRACTICE: Zajímavé projekty ze šesti desetiletí

Oproti předchozím číslům časopisu MC aktiv nepřinášíme v našem jubilejním vydání žádné zprávy o aktuálních projektech, ale jako příklady informujeme o zajímavých produktových systémech a projektech z minulých desetiletí - od 60. let 20. století až po současnost; od střešního nátěrového systému NAFU v 60. letech 20. století přes přísadu do betonu MC Special v 70. letech a systém QS, kterým MC stanovila standard v 80. letech; od Potsdamer Platz, největšího staveniště vnitřního města v Evropě v 90. letech, po tchajwanskou vysokorychlostní železnici v roce 2000 a rozsáhlé staveniště stadionu Maracanã v Riu v roce 2010.

PORTRÉT: Dr. Claus-M. Müller – život pro společnost MC

Interní sekci věnujeme našemu dlouholetému generálnímu řediteli a jednateli Dr. Clausu-M. Müllerovi. Jako starší syn Heinricha W. Müllera, zakladatele firmy MC-Bauchemie, vstupuje Dr. Claus-M. Müller v listopadu 1972 do společnosti MC a již o dva roky později je jmenován jednatelem společnosti. V této funkci projeví ve svých podnikatelských rozhodnutích mnoho odvahy a rozvine podnik do stádia jednoho z celosvětově vedoucích výrobců v oblasti stavební chemie.

Vzbudili jsme váš zájem?

>> Klikněte zde pro PDF verzi našeho aktuálního vydání časopisu MC aktiv...

Chcete být přidáni do našeho seznamu čtenářů a dostávat náš časopis pravidelně poštou? Pak klikněte zde