Vychází nové číslo časopisu MC aktiv 3/21

27.01.2022

V aktuálním čísle časopisu MC aktiv se zaměřujeme na novou  normu pro cementy EN 197-5, která byla zveřejněna v červenci 2021 po letech dohad a diskusí. Aktuální číslo jako obvykle přichází s mnoha dalšími novinkami, inovacemi, inspiracemi a zprávami o projektech.

HLAVNÍ TÉMA: Cementářský průmysl ve změně klimatu

Klimatický obrat znamená také udržitelnou restrukturalizaci ve (stavebním) průmyslu. V červenci 2021 byla zveřejněna nová  norma pro cementy EN 197-5, která definuje rámcové podmínky pro výrazné snížení podílu slínku v cementu. Hlavní téma v našem aktuálním čísle časopisu MC aktiv! V tomto článku vysvětlujeme inovace ve standardu cementu a jejich dopady na cementářský průmysl. Kromě toho ukazujeme, jak MC reaguje na nové standardy širokou škálou produktů. Kromě toho se zde Dr.-Ing. Jürgen Krell, úředně jmenovaný soudní znalec komory stavebních inženýrů Severní Porýní-Vestfálsko pro technologii betonu a malty, věnujeme tomuto žhavému tématu.

BIG PICTURE: Projekt tunelu Sydhavn/M4

Linka 4 metra v hlavním městě Dánska Kodani se v současnosti v rámci velkého projektu v oblasti infrastruktury rozšiřuje o 4,5 kilometru a pět nových stanic. O utěsnění těsnicích profilů ve spárách mezi tybinky se stará MC-Montan Injekt TR-X. Jako doplněk pro trvalé utěsnění vznikajících trhlin byla použita injektážní pryskyřice MC-Injekt 2133 flex a pro egalizaci ploch stěn vnitřních plášťů tunelu byla použita jemná stěrka MC-DUR 1250 TX. Podrobnou zprávu o projektu naleznete na našem webu.

INOVACE & INSPIRACE od MC

V rubrice INOVACE se můžete opět seznámit s některými novinkami: MC rozšířila svou produktovou řadu Ortolan o nový separační prostředek na beton bez obsahu rozpouštědel Ortolan Classic 712. Představujeme také naši novou těsnicí pásku MC-FastTape FD a Konudur Robopox 10 fast, epoxidovou pryskyřici, která je vhodná pro sanaci nepřístupných kanalizací pomocí technologie robotů. Předmětem rubriky INSPIRACE je pečetící pryskyřice MC-DUR LF 680, kterou je možné kompletně izolovat mosty, konstrukce žlabů a parkovací plochy v jednom dni i v podzimních a zimních měsících.

BEST PRACTICE: Projekty, Projekty, Projekty

Produkty MC mohly opět přispět k úspěchu některých projektů: Mimo jiné vysoce výkonné superplastifikátory řady MC PowerFlow zajistily bezproblémovou výstavbu 570 metrů dlouhého viaduktu u maďarské obce Vasszentmihály. V indickém státě Goa bude v krátké době dokončen 640 m dlouhý lanový most, jehož beton bude chráněn ochranným systémem MC. Při opravách železničního mostu Brémy-Burg byla použita speciální náhrada betonu Nafufill GTS-HS rapid. A na jihu Brazílie betonová kosmetika od MC zajišťuje zdokonalení a ochranu povrchů odkrytého betonu v Residencial Brava Arts Complex.

TRVALOST

V sekci Trvalost se zaměřujeme na výzkumný projekt SABINE. Zde MC spolupracuje s výzkumnými institucemi a dalšími firmami na využití ocelárenské strusky jako pojiva pro geotechnické stavební materiály.

Jako obvykle uzavíráme naše vydání interními tématy a informacemi o dění uvnitř naší společnosti.

Vzbudili jsme váš zájem?

>> Klikněte zde pro PDF verzi našeho aktuálního vydání časopisu MC aktiv ...

Chcete se přihlásit k odběru?

Pak klikněte zde

Vaše kontaktní osoba: