Vytváření nových světů s MC-RockMortar

18.01.2023

Ať už v zoo, v zábavním a zábavním parku, v hotelové hale, v saunových světech nebo wellness oázách – všude se setkáte s fantasticky krásnou krajinou se skalami, zdmi, stromy, exotickými budovami i chrámy a sochami, které vypadají klamně skutečné. Je těžké uvěřit, že je lze vyrobit pomocí modelovacích malt MC-RockMortar od MC-Bauchemie – ale je to tak. Neomezujte svou kreativitu a vytvářejte nové světy s MC-RockMortar!

Pohled do saunového světa Maximus v Brně - realizace Bamboodesign s.r.o.
Pohled do saunového světa Maximus v Brně - realizace Bamboodesign s.r.o.
© MC-Bauchemie 2024

Od zoologických zahrad v Praze, Brně, Olomouci nebo v zahraničí Lipsku

a Manchesteru přes zábavní a zážitkové parky ve Slovinsku, Německu, Polsku a Malajsii až po saunové světy a wellness oázy po celém světě – seznam referencí, ve kterých byly modelovací (sochařská) malty z rodiny produktů MC-RockMortar použity, je dlouhý. Vždy tehdy, když se mají pokud možno co nejvíc autenticky napodobit krajiny, stavební díla a plastiky plné fantazie, tak představuje MC-RockMortar první volbu.

 

Produktová řada zahrnuje tři modelovací malty upravené mikrosilikou MC-RockMortar H, MC-RockMortar HS a MC-RockMortar L, které lze všechny snadno zpracovávat ručně nebo metodou mokrého nástřiku a s nimiž lze provádět jemné sochařské práce. MC-RockMortar H a HS jsou klasifikovány jako malty třídy R3 podle EN 1504-3 a lze je proto použít i v oblastech vystavených statickému a mechanickému namáhání. MC-RockMortar L je pak navržena jako malta třídy R1. MC-RockMortar HS má vysokou odolnost proti karbonataci a MC-RockMortar HS i L mají také vysokou odolnost proti síranům.

Všestranné použití

Všechny tři malty přesvědčují vysokou odolností vůči teplotě, mrazu a posypovým rozmrazovacím solím a je možné je navíc obdržet v různých barvách. Možnosti použití jsou proto neuvěřitelně mnohostranné.

V neposlední řadě hraje také estetika důležitou roli, neboť s maltou MC-RockMortar se dají zarážejícím způsobem autenticky napodobovat obrysy a také barevnost umělých krajin a budov. I samotnému procesu stárnutí to přirozeně prospívá, protože malty mimo jiné sestávají z uhličitanu vápenatého, který zaroste a zvětrá jako pískovec a po třech letech vypadá spíše ještě více autenticky než při jeho zhotovení.

 

Ale také pro sanaci starých staveb jsou znamenitě vhodné modelovací malty společnosti MC. Pomocí maticové techniky se mohou vytvářet oblíbené struktury, od optiky dřeva, až po zdivo. A pokud jde o reprofilaci fasád a dekorů, tak představuje stříkaná malta jak ve vnitřní oblasti, tak i ve venkovní oblasti vynikající volbu.

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123