Extrajemná stěrka pro dosažení vysoce kvalitních povrchů

19.04.2024

Společnost MC-Bauchemie vyvinula minerální, polymery modifikovanou jemnozrnou stěrku Nafufill EF, která přesvědčí svými univerzálními možnostmi zpracování a nabízí možnost dosáhnout vysoce kvalitních povrchů konstrukcí.

Jemná stěrka Nafufill EF se nanáší hladítkem z tvrdé gumy k vyplnění pórů a dutin.
Jemná stěrka Nafufill EF se nanáší hladítkem z tvrdé gumy k vyplnění pórů a dutin.
© MC-Bauchemie 2024

Hlavní oblastí použití pro Nafufill EF je vyrovnávání hloubky nerovností a uzavírání pórů a dutin na betonových plochách, které nejsou pochozí. Složení této extrajemné stěrky však umožňuje široké spektrum použití v nových i stávajících budovách, v interiéru i exteriéru, na betonu nebo sádrokartonu. V kombinaci s MC-Estribond uni, který slouží jako adhezní můstek lze vyrovnat a převrstvit staré obklady.

Lehké zpracování

Použití pro výplň pórů a dutin klade zvláštní nároky na jemnou maltu. Nafufill EF zde přesvědčí svou mimořádně dobrou zpracovatelností. Díky velmi jemné křivce zrnitosti a obsaženým polymerům se s vyhlazovací maltou snadno pracuje a nabízí optimální utěsnění pórů. Díky tomu je možné vyrovnávat velké plochy s menším množstvím práce a času.

 

K nanášení se používají zednické lžíce, ocelová hladítka a hladítka z tvrdé gumy. Díky své jemné struktuře lze Nafufill EF snadno vyrovnat na nulu. Případné nedokonalosti povrchu, jako jsou stopy po stěrce, lze snadno odstranit broušením. Snadno lze také namíchat dílčí množství podle potřeby.

Použití v kombinaci s ochranným systémem

Vyhlazovací stěrka má vysokou schopnost zadržovat vodu a je odolná proti mrazu a rozmrazování a tepelným šokům. Spolu s ochrannými nátěry MC-Color T 21 nebo MC-Color Flair pure lze Nafufill EF použít jako systém ochrany povrchu ve třídě S 4 (OS 4, OS C). V kombinaci s flexibilním nátěrem MC-Color Flex pure je extra jemná stěrka testována a schválena jako systém S 5 (OS 5a, OS DII).

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123