Nová epoxidová pryskyřice pro sanace nepochozích kanálů

20.01.2022

S produktem Konudur Robopox 10 fast vyvinula společnost MC-Bauchemie novou epoxidovou pryskyřici, která je vhodná pro rychlou, pevnostní sanaci neprůchozích kanálů v oblasti robotizace. Název je program, neboť vytvrdne rychle i pod vodou. Konudur Robopox 10 fast je kromě toho vysoce odolný vůči chemikáliím a nabízí projektantům a zpracovatelským firmám ještě více pružnosti při sanačních opatřeních. 

 

Konudur Robopox 10 fast byl vyvinut na základě produktu Konudur Robopox 10, který je všeobecně schválen institutem DIBt (Deutsches Institut für Bautechnik, Německý institut pro stavební techniku). Vysoce viskózní epoxidová pryskyřice, speciálně navržená pro sanace hrdel kanalizačních trubek, má ve srovnání se svým starším bratrem enormně zrychlenou dobu vytvrzování i bez přívodu tepla. Své přednosti ukazuje zejména u tlakové podzemní vody. Kromě renovace hrdel jej lze použít také pro renovaci a integraci napojení betonových a keramických přípojek do hlavní kanalizace technologií PE bednění, dále pro sanaci lokálních poruch a prasklin, jakož i zatěsnění a uzavření netěsných manžet v oblasti splaškových vod.


Rychlé vytvrdnutí a zkrácení časů na zabednění na polovinu
Pokud musí být renovace kvůli konstrukčním nebo provozním okrajovým podmínkám provedena obzvlášť rychle, Konudur Robopox 10 fast umožňuje obzvláště časově úspornou sanaci hrdel: časy potřebné pro zabednění lze při vytvrzování za studena zkrátit na polovinu, aniž by se zhotovitel musel vzdát vynikajících parametrů stran zpracovatelnosti materiálu.

 

Dvousložkovou špachtlovatelnou maltu na bázi epoxidové pryskyřice lze zpracovat mechanicky pomocí speciálních kanalizačních robotů. Konudur Robopox 10 fast je stabilní a rychle tvrdne i pod vodou. Lepí velmi dobře na suché, mírně vlhké a vlhké minerální podklady i na skelné lamináty GFK. Po vytvrzení má Konudur Robopox 10 fast dobré mechanické vlastnosti a vysokou chemickou odolnost. S těmito vlastnostmi mohou projektanti a zpracovatelské firmy realizovat svá opravná opatření v nepřístupných kanalizacích ještě rychleji a pružněji s trvalým výsledkem.

.

 

Vaše kontaktní osoba:

Ing. Tomáš Plicka, obchodní ředitel

Nová reakční pryskyřice Konudur Robopox 10 fast používaná pro sanace pomocí robotů v neprůchozích kanálech.
Nová reakční pryskyřice Konudur Robopox 10 fast používaná pro sanace pomocí robotů v neprůchozích kanálech.
© MC-Bauchemie 2024
abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123