Biologicky odbouratelný odstraňovač vrstev barev

15.05.2023

MC-Bauchemie rozšířila své současné produktové portfolio o Konudur Remover 2.1. Odstraňovač byl speciálně vyvinut pro odstraňování povrchových nátěrů a vrstev a nabízí snadné zpracování a vlastnosti šetrné k životnímu prostředí.

Poté, co se nechá odstraňovač potřebnou dobu působit, lze odstranit několik vrstev barvy v jedné operaci.
Poté, co se nechá odstraňovač potřebnou dobu působit, lze odstranit několik vrstev barvy v jedné operaci.
© MC-Bauchemie 2023

Pokud je třeba z povrchů odstranit nátěry, jako je lak nebo barva, používají se takzvané odvrstvovací prostředky. Jejich speciální složení zajišťuje změkčení nebo zničení povlaků do té míry, že je lze snadno mechanicky odstranit. Konudur Remover 2.1 společnosti MC je vhodný například pro odstraňování povrchových nátěrů při výstavbě elektráren, antikorozních nátěrů na mostech, barev a laků všeho druhu a zbytků kobercových lepidel.

Jednoduché zpracování a šetrný způsob působení

Obzvláště snadno se používá Konudur Remover 2.1. Okamžitě připravený k použití, může být aplikován pomocí nástrojů, jako jsou špachtle a štětce. Tímto způsobem lze odstranit i malé plochy starých barev bez velké námahy, hluku a nečistot. U větších ploch je možná mechanická aplikace technologií stříkání. Povrchový nátěr se odstraní podle jednoduchého principu: Nejprve se na odstraňovaný nátěr nanese Konudur Remover 2.1. Po aplikaci je nutné zpracované povrchy překrýt fólií, aby se zabránilo vysychání odlakovacího prostředku a zintenzivnilo se rozpouštění starého nátěru. Po době působení, která závisí na typu nátěru a okolní teplotě, lze odloučený starý nátěr odstranit špachtlí nebo drátěným kartáčem. Zbytky odlakovacího prostředku na použitém nářadí se jednoduše odstraní vodou. Na rozdíl od jiných metod odstraňování nátěrů, jako je pískování, Konudur Remover 2.1 není abrazivní, což chrání povrch, který má být odstraněn. Není také nutné plochy speciálně zakrývat na ochranu před hlukem a nečistotami.

Ekologická alternativa

Běžné odstraňovače nátěrů na bázi rozpouštědel obsahují látky, které jsou škodlivé pro lidi a životní prostředí. Páry vznikající při nanášení rozpouštědlového odstraňovače mohou být zdraví nebezpečné, proto je třeba při zpracování přijmout komplexní ochranná opatření. Konudur Remover 2.1 představuje ekologickou alternativu, neobsahuje CKW (chlorované uhlovodíky) a je pH neutrální. Materiál je biologicky odbouratelný a lze jej použít v interiéru, protože nedochází k obtěžování zápachem, jako je tomu u odstraňovačů nátěrů na bázi rozpouštědel.

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123