Právě vychází česká verze dalšího čísla časopisu MC aktiv

18.10.2023

Hlavním tématem našeho druhého čísla našeho zákaznického časopisu MC aktiv jsou naše stavební hydroizolační systémy, které chrání budovy a části budov nejen před vodou a vlhkostí, ale také před průnikem plynných látek, jako je radon. Kromě toho na vás opět čeká zajímavý mix, od inovací, jako je náš geopolymerní beton, který byl instalován do 3D tištěného maličkého domečku, přes inspiraci, jako jsou naše ochranné a opravné systémy, s nimiž lze budovy udělat odolnější vůči zemětřesení, až po mnoho zajímavých projektů a interních novinek ze světa stavební chemie MC.

Nový MC aktiv 2/2023 s hlavním tématem stavebních hydroizolací
Nový MC aktiv 2/2023 s hlavním tématem stavebních hydroizolací
© MC-Bauchemie 2024

HLAVNÍ TÉMA: Hydroizolace – Dlouhodobá ochrana proti vodě a radonu

Vlhkost a voda si mohou v průběhu let vybrat daň na konstrukcích a způsobit poškození a poruchy, pokud nejsou konstrukce řádně chráněny. Ale plyny, jako je radon, také představují nebezpečí v mnoha regionech Evropy. Radon je přirozeně se vyskytující radioaktivní plyn a je jednou z nejčastějších příčin rakoviny plic po kouření. Ve venkovním prostředí je neškodný, ale pokud se dostane do budov trhlinami v základech nebo neutěsněnými kabelovými a potrubními šachtami a hromadí se ve vnitřním ovzduší, je zdraví škodlivý. Nebezpečné na něm je, že je bez barvy, zápachu a chuti, a proto ho lidské smysly nevnímají.

 

Existuje však způsob, jak se před tím chránit: S našimi izolačními systémy budov lze chránit nejen budovy a části budov před vodou a vlhkostí, ale také před vnikáním plynných látek, jako je radon. Každý, kdo používá naše silnovrstvé bitumenové hydroizolační stěrky nebo naše reaktivní izolační hmoty, je na bezpečné straně. Jsou vodotěsné a těsné proti radonu a mohou dlouhodobě chránit budovy a jejich uživatele. Zajímavé téma, o kterém se můžete dozvědět více v top tématu našeho aktuálního čísla časopisu MC aktiv.

BIG PICTURE: Speciální pryskyřice od MC chrání dřevěnou fasádu dálničního kostela Wilnsdorf

Dálniční kostel Wilnsdorf v Siegerlandu v Severním Porýní-Vestfálsku se skládá z dřevěné konstrukce, jejíž vnější fasáda byla obložena OSB panely a původně potažena reakční pryskyřicí. Po pouhých deseti letech ale nátěr vykazoval netěsnosti, které způsobily bobtnání a hnilobu částí dřevěné konstrukce. Aby bylo zajištěno dlouhodobé užívání kostela, bylo potřeba rychlé řešení. Byla použita speciální pryskyřice MC-DUR TopSpeed ​​​​flex se schopností přemostění trhlin.

 

>> Zde si přečtěte více o tomto projektu

INOVACE & INSPIRACE u MC

Jako obvykle představujeme v našem aktuálním čísle MC aktiv také nové produkty a technologie. V červenci 2023 byla ve vestfálském Beckumu postavena první 3D tištěná modulární budova z bezcementového betonu s použitím geopolymerního betonu MC.

 

V naší rubrice INSPIRACE představujeme celou řadu opravných systémů, pomocí kterých lze starší budovy a komponenty udržitelně zpevnit, a tím je učinit odolnějšími proti zemětřesení.

BEST PRACTICE: Projekty, projekty, projekty

V rubrice BEST PRACTICE vám opět nabízíme zajímavý výběr aktuálních projektů: od kancelářského a obchodního komplexu MUT v Santiagu de Chile přes mezinárodní letiště Iași v Rumunsku a opravu železničního tunelu ve Švédsku až po nátěr podlahy v zážitkovém světě Porsche „fahr (T)raum“ a výstavbu nejmodernější elektrárny v Polsku.

TRVALOST

V sekci Trvalost informujeme o nové řadě separačních prostředků na beton Ortolan Bio 800, která je založena na obnovitelných surovinách a kromě vynikajících technických vlastností má také vlastnosti zvláště šetrné k životnímu prostředí.

 

Jako obvykle završujeme naše vydání interními tématy, portréty a osobními údaji.

 

Vzbudili jsme Váš zájem?

 

Pak se podívejte na naše aktuální vydání:

>> Zde klikněte pro aktuální PDF verzi našeho časopisu MC aktiv


Chcete se přihlásit k pravidelnému odběru časopisu?

 

Pak klikněte zde

>> zde kliknout a přihlásit se.

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123