Podlaha parkovacího domu v EUROPA SHOPPING MALL

Banská Bystrica - Slovensko

MC-DUR TopSpeed prokázal všechny své přednosti při opravách prováděných na parkovacích plochách nákupního centra Europa v Banské Bystrici na Slovensku.

Speciální pryskyřičný systém MC-DUR TopSpeed pro průmyslové a strukturální podlahy, byl vyvinut společností MC během mnoha let vývoje, aby zajistil neomezené možnosti použití i v nepříznivých podmínkách prostředí.
Parkoviště EUROPA SHOPPING MALL se nachází na střeše obchodního centra a stárnoucí betonové plochy byly nasyceny vlhkostí. Proto bylo požadováno řešení s nátěrovým systémem otevřeným pro difúzi vodní páry, který by byl UV stabilní a neklouzavý.

Opravné nátěry s MC-DUR TopSpeed byly naplánovány na polovinu léta, kdy jsou v regionu běžné dešťové přeháňky spojené s intenzivním horkem, a to ještě v době, kdy bylo obchodní centrum ještě otevřené. Po obroušení a úpravě 12000 m2 starého betonového povrchu byl podklad napenetrován pryskyřicí MC-DUR 1320 VK.

Následně byl proveden záškrab podkladu směsí z pryskyřice MC-DUR 1320 VK a písku, který byl ihned zasypán křemičitým pískem zrnitosti 0,3 - 0,8 mm. Po odsátí přebytečného písku byla celoplošně nanesena vrchní vrstva MC-DUR TopSpeed v šedém odstínu RAL 7023 pomocí tvrdé pryžové stěrky a poté byla plocha ještě převálečkována rovnoměrně křížovým způsobem. Rychlé vytvrzování samozřejmě znamenalo, že prostoje na opravovaných parkovištích byly mnohem kratší – další cenová výhoda, která se líbila jak projektantům, tak investorovi.

Bylo požadováno řešení s nátěrovým systémem otevřeným pro difúzi vodní páry, který by byl UV stabilní a neklouzavý.
Bylo požadováno řešení s nátěrovým systémem otevřeným pro difúzi vodní páry, který by byl UV stabilní a neklouzavý.
© MC-Bauchemie 2024
  • Jméno

    Podlaha parkovacího domu v EUROPA SHOPPING MALL

  • Země

    Banská Bystrica - Slovensko, 2022

  • Oblasti odbornosti

    Parkovací dům

  • Kategorie

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123