Bezpečná izolace balkónů i na podzim

18.01.2024

Balkóny, lodžie a podloubí musí díky svému exponovanému umístění odolávat četným namáháním. Dvousložkový flexibilní těsnící systém MC-DUR TopSpeed ​​​​flex plus od MC-Bauchemie nejen splňuje tyto požadavky, ale lze jej bezpečně aplikovat i za nepříznivých podmínek prostředí.

Vysoce flexibilní izolační systém MC-DUR TopSpeed ​​​​flex plus je odolný vůči vlhkosti při instalaci, odolný vůči UV záření a lze jej zpracovávat při teplotách 2 °C – 35 °C.
Vysoce flexibilní izolační systém MC-DUR TopSpeed ​​​​flex plus je odolný vůči vlhkosti při instalaci, odolný vůči UV záření a lze jej zpracovávat při teplotách 2 °C – 35 °C.
© MC-Bauchemie 2024

Izolace s MC-DUR TopSpeed flex plus

Kvůli teplotě, vlhkosti, intenzivnímu slunečnímu záření a mechanickému a chemickému namáhání je utěsnění balkónů, lodžií a arkád výzvou. Konvenční systémy reaktivní pryskyřice dosahují svých limitů při vysoké vlhkosti a nízkých teplotách během aplikace. Izolační systém MC-DUR TopSpeed ​​​​flex plus založený na technologii KineticBoost® je odolný vůči vlhkosti během instalace, odolný vůči UV záření a lze jej zpracovávat při teplotách od 2 °C do 35 °C. Produkty použité v systému tvrdnou obzvláště rychle, a proto je lze již po krátké době přepracovat nebo po nich chodit. To umožňuje, aby bylo plánování stavby do značné míry nezávislé na počasí. Vzhledem k relativně malé tloušťce vrstvy válečkovaného povlaku jsou spotřebovávaná množství srovnatelně nízká, což také prospívá otázce udržitelnosti.

Bezpečnost pro projektanty a zpracovatele

Použití tekutého izolačního materiálu na balkóny, střechy, lodžie a podloubí upravuje evropské technické posouzení, zkráceně ETA. Certifikát ETA ověřuje výkon, použití a bezpečnost stavebních výrobků na evropské úrovni. Obecné požadavky a metody zkoušení výrobku jsou stanoveny v hodnotícím dokumentu EAD. Evropské technické posouzení vydává Evropská organizace pro technické posuzování, zkráceně EOTA. Dvousložkový izolační systém MC-DUR TopSpeed ​​​​flex plus získal certifikát ETA a splňuje nejvyšší požadavky v každé výkonnostní třídě.

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123