Sanace fasády historické budovy Národního muzea v Praze

Česká republika, Praha

Od roku 2014 se pracovalo na rekonstrukci fasád Národního muzea v Praze. Poté, co byly poškozené části fasády omítky odstraněny, bylo testováno 35 zkušebních ploch s různými zdícími maltami v různém barevném řešení. Na konci této vydatné testovací fáze se investor rozhodl pro Oxal SM TK 5, trasem zušlechtěnou speciální maltu společnosti MC-Bauchemie pro sanaci přírodního kamene. Malta přesvědčila jak technicky, tak také opticky díky své přírodně působící okrově tónované pískové barvě.

 

Malta má zrna velikosti až 4 mm, může se ale také zpracovávat s přídavnou příměsí s velikostí zrna 8 až 10 mm. Tím se malta ještě lépe přizpůsobí podle stávajících fasádních malt a omítek, jak barevně, tak i pokud se týče struktury zrna. Tak mohly být realizovány také návazné práce bez odchylek barvy a kvality v celé ploše fasády. Kromě toho byly možné větší tloušťky vrstev od 60 do 80 mm v jednom pracovním kroku.

 

Při rekonstrukci se používaly i další malty a produkty z portfolia MC, např. zdící malta na trasové bázi Oxal TKM-HS, MC-RockMortar L pro modelace zdobných prvků, MC-Estrifan SI pro zpevnění povrchů nebo speciální zálivková malta Emcekrete DBS 5-F pro odlitky.

Sanace fasády historické budovy Národního muzea v Praze

© MC-Bauchemie 2024
abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123