Trvanlivá ochrana krmných stolů v zemědělství

Sloupnice, Troubelice, Havlíčkova Borová

Od roku 2017 se při opravách nebo pro ochranu povrchu krmných stolů u různých objektů v České republice úspěšně používá ochranný systém MC-DUR TopSpeed. Jeho výhodou je hlavně vysoká mechanická odolnost spojená s rychlostí jeho aplikace.

Od roku 2017 se při opravách nebo pro ochranu povrchu krmných stolů u různých objektů v České republice úspěšně používá ochranný systém MC-DUR TopSpeed. Jeho výhodou je hlavně vysoká mechanická odolnost spojená s rychlostí jeho aplikace. Do dnešního dne byla tímto způsobem opravena a ochráněna plocha více než 2000 m2 na různých objektech v ČR. Na fotkách jsou ukázky aplikací na objektech ve Sloupnici, Troubelicích a Havlíčkově Borové.

Betonový podklad krmného stolu je nejprve potřeba vhodným způsobem připravit, ideální je použít metodu broušení. Takto připravený podklad se následně penetruje nízkoviskózní epoxidovou pryskyřicí. V praxi používáme buď MC-DUR 1177 WV-A nebo v případě požadavku na větší rychlost pokládky speciální pryskyřici MC-DUR TopSpeed SC. Pokud se v podkladu vyskytují póry a dutiny je potřeba je pro dlouhodobou fukčnost ochranného systému dokonala uzavřít. Pro tento druh aplikace se používá směs pryskyřice MC-DUR TopSpeed SC a vysušeného křemičitého písku. Na takto připravený podklad se poté ve dvou vrstvách aplikuje finální ochranný systém MC-DUR TopSpeed.

S vysoce výkonným ochranným systémem MC-DUR TopSpeed je možné průmyslové podlahy a také venkovní plochy chránit během několika málo hodin a již po několika hodinách je možné je opět plně zatěžovat. Umožňuje spolehlivě to, co často bylo jen těžce, nebo nebylo vůbec dosažitelné: bezpečné a rychlé práce při nanášení jednotlivých vrstev i při kritických podmínkách prostředí jako při nízkých teplotách (zpracovatelnost od teploty 2 °C), vysoké vlhkosti vzduchu a vlhkosti v podkladu. Navíc je po nanesení a vytvrdnutí tento systém trvale UV-stabilní a vysoce mechanicky odolný proti otěru a odolnosti proti poškrábání. Při ochraně a opravách krmných stolů se samozřejmě ve zvýšené míře dbá také na hygienické hledisko a jsou požadovány materiály s pozitivním atestem na styk s potravinami. I toto může systém MC-DUR TopSpeed nabídnout.

Trvanlivá ochrana krmných stolů u zemědělských objektů
Trvanlivá ochrana krmných stolů u zemědělských objektů
© MC-Bauchemie 2023
abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123