Vícepodlažní parkovací dům pouze pro kola

Zaandam - Netherlands

Město Zaandam s přibližně 70 000 obyvateli se nachází v provincii Severní Holandsko, nedaleko Amsterdamu na řece Zaan.
Jako všude v Nizozemsku, je také zde dobře vybudována infrastruktura pro cyklisty. S novou stavbou parkovacího domu pro jízdní kola přímo u nádraží chce obec Zaandam obzvlášť vyhovět alternativní mobilitě.

Ochranné nátěry podlah v zimě

Projekce v místě sídlících kanceláří nunc architecten předpokládala, že práce při nanášení vrstev na podlahy nově zřizovaného parkovacího domu se bude provádět v prosinci 2019 a lednu 2020, tedy uprostřed zimy. Přitom se nedalo příliš počítat s velkou zimou, spíše naopak se dalo počítat s mnohem více vlhkými podmínkami prostředí. Systém ochranných vrstev pro podlahy parkovacích domů musel tedy být aplikovatelný nezávisle na očekávaných povětrnostních podmínkách. Přitom bylo pro většinu oblastí požadováno rychlé dosažení pochozí způsobilosti do 2 hodin. Kromě toho

stálo v zadáních vedle vysoké odolnosti proti skluzu a dobré čistitelnosti barevné řešení v oranžovém odstínu.

S podlahovým systémem společnosti MC bylo možné v Zaandamu aplikovat ochranné vrstvy na podlahové plochy o výměře zhruba 2000 m2 k plné spokojenosti všech účastníků. Rychle, opticky s vysokou kvalitou, bezpečně a bez nepříznivého ovlivnění zimními podmínkami prostředí.

MC-Floor TopSpeed: pro každé počasí

Projektanti se rozhodli společně s generálním dodavatelem, skupinou Hegeman Bouwgroep z města Almelo, a také s provádějícím podnikem, Coaton BV se sídlem v Assendelftu, pro nanesení vrstev na podlahy parkovacího domu prostřednictvím podlahového systému MC-Floor TopSpeed na bázi KineticBoost-Technology®. Díky účinnosti této moderní technologie rozšířily produkty systému MC-Floor TopSpeed výrazně spektrum použití pro podlahové ochranné vrstvy, protože oni samotné mohou být používány při nízkých teplotách od 2 °C a také při vysoké vlhkosti vzduchu a vlhkosti v podkladu. To dovoluje také zpracování při nepříznivých povětrnostních podmínkách a zajišťuje rychlé a spolehlivé vytvrzení nezávisle na vlivu vlhkosti – a to se vyplatilo.

Rychlá bezpečná pokládka podlahy

Jako penetrace sloužila reakční pryskyřice MC-Floor TopSpeed SC, která také splňuje požadavky pro OS 8 a OS 10, systémy pro ochranu povrchu pro parkovací domy podle DAfStb Rili SIB 2001 a EN 1504-2. V oblastech vstupní platformy k nádraží, u kterých nebylo požadováno žádné rychlé zatížení, použili zpracovatelé pro nanesení penetrace osvědčený MC-DUR rapid primer F. Na nanesenou vrstvu penetrace byl aplikován posyp šedého křemičitého písku pro vstupní platformu a oranžového křemičitého písku pro parkovací plochy. Závěrečné zapečetění povrchu podlahových ploch bylo provedeno na plochách vstupní platformy pomocí matného transparentního pečetícího nátěru MC-Floor TopSpeed M. Podlahy parkovacího domu dostali díky MC-Floor TopSpeed v odstínu RAL 2003 (pastelově oranžová) perfektní konečnou úpravu, ve výrazném nizozemském stylu.